Stowarzyszenie Zieleń Polska zaprasza na IV Seminarium Architektury Krajobrazu, które odbędzie się 29 sierpnia w Warszawie, podczas wystawy ''Zieleń to Życie''.
IV Seminarium Architektury Krajobrazu
Program seminarium
13.00 Otwarcie
13.10 Prezentacja Stowarzyszenia - Wojciech Januszczyk (SAK)
13.30 Polski architekt krajobrazu za granicą - Joanna Milewska (SAK)
14.00 Landscape as a Topos - Robert Schäfer, Topos
15.00 Designing Models - Günhter Vogt, Vogt Landscape Architects
16.00 Dyskusja końcowa i zamknięcie
Goście seminarium
Robert Schäfer (ur. 1954), studiował planowanie krajobrazu na Politechnice Berlińskiej i dziennikarstwo na uniwersytecie Stuttgart-Hohenheim. W 1984 r. został redaktorem naczelnym wydawanego w Monachium miesięcznika Garden+Landscape Architecture Review. Od 1992 odpowiada także za kwartalnik Topos - The International Review of Landscape and Urban Design (Międzynarodowy Przegląd Architektury Krajobrazu i Urbanistyki), który cieszy się dystrybucją ogólnoświatową.
Magazyn Topos śledzi nowatorskie projekty architektury krajobrazu z całego świata. Wydawany jest w języku angielskim i stawia sobie za cel promowanie dialogu między architektami, architektami krajobrazu i urbanistami. Wszechstronna część centralna magazynu prezentuje i poddaje dyskusji konkretne tematy z zakresu projektowania miejskiego, oświetlenia, rozwoju zrównoważonego i krajobrazów stworzonych ręką człowieka. Obok obszernie potraktowanego tematu głównego Topos zawiera działy: prezentuje aktualności branżowe, wyniki konkursów, recenzje publikacji i wywiady.
Günther Vogt (ur. 1957) - od 2005 roku jest profesorem i wykładowcą na Wydziale Architektury Krajobrazu ETH (Szwajcarski Federalny Instytut Technologiczny) w Zurychu. Pomysłodawca i założyciel Vogt Landscape Architects Ltd. (Zurych, z oddziałami w Monachium i Londynie). Pracownia współpracowała m.in. z Herzog & de Meuron (Allianz Arena, Monachium oraz Tate Gallery of Modern Art, Londyn) oraz Foster and Partners (Swiss Re znany jako Ogórek, Londyn). Lista wybranych projektów pracowni.
Natura to przedmiot i zarazem medium codziennej pracy Vogt Landscape Architects. Pracownie Vogt opracowują programy stałej współpracy i dialogu interdyscyplinarnego między architektami, artystami i planistami, bazując na specyficznym kontekście miejsca i przedstawionego zadania. Rezultatem współpracy technicznej jest dojrzewanie praktycznych rozwiązań, wynikających z dogłębnego poznania charakteru danego miejsca. Pojawiają się autentyczne obrazy: znaczące, aktualne, rzeczywiste. Günther Vogt opowie o znaku firmowym procesu projektowania Vogt Landscape Architects, jakim są Designing Models (modele projektowe).
Miejsce i warunki uczestnictwa
Miejsce: Warszawa, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, sala A (I p.).
Ściśle ograniczona liczba miejsc. Warunkiem wzięcia udziału w seminarium jest przesłanie zgłoszenia oraz wniesienie opłaty w wysokości 75 zł (doktoranci i studenci: 35 zł) do 22 sierpnia 2009 (fax 012 633 84 80 lub e-mail: seminarium@zielenpolska.pl). Dla członków stowarzyszenia uiszczających składkę członkowską udział bezpłatny.
Patronat medialny
Zieleń Miejska
Portal W-A.pl
Zieleń i Forma
Załączniki:
Potwierdzenie udziału - (niezrzeszeni w Stowarzyszeniu Zieleń Polska) > > > PDF
Potwierdzenie udziału - studenci (niezrzeszeni w Stowarzyszeniu Zieleń Polska) > > > PDF
Zaproszenie na konferencję > > > PDF