Stowarzyszenie ''Zieleń Polska'' oraz Portal W-A.pl jako Patron Medialny - zapraszają na seminarium, które odbędzie się 14 marca 2009 w Auli Kryształowej SGGW, w Warszawie. W tym roku gościem specjalnym będzie niemiecki architekt krajobrazu Tilman Latz z pracowni LATZ+PARTNER.
To już trzecia edycja seminarium, które co roku odbywa się w na początku roku, na przełomie lutego i marca. Doroczne spotkania adresowane są do architektów krajobrazu oraz przedstawicieli firm wykonawczych. W programie tegorocznego seminarium, nad którym honorowy patronat objął JM Rektor SGGW, znalazły się prezentacje nowych technologii i rozwiązań dla "zielonej branży" oraz wykłady zaproszonych gości.
Program spotkania
10. 00 Otwarcie
10.15 Prezentacje
Oświetlenie dekoracyjne jako element kształtujący przestrzeń publiczną – Jacek Jacak, Schreder Polska
Właściwy dobór mieszanek traw – Zbigniew Rutkowski, Hortnas
System mocowań drzew – Ian Rotherham, Platipus
11.45 Przerwa kawowa
12.15 Wykłady
Akredytacja EFLA szkół wyższych – Andreja Tutundzić, EFLA
Przestrzeń architektonicznie użyteczna czy przydomowy site art – dywagacje o ogrodzie ponowoczesnym – dr Beata J. Gawryszewska, SGGW
Krajobraz wbudowany – Dorota Rudawa, RS Architektura Krajobrazu
Europejska pracownia architektury krajobrazu – Tilman Latz, LATZ+PARTNER
14.30 Zakończenie
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie potwierdzenia (fax 012 633 84 80, mail: spotkanie@zielenpolska.pl) oraz wniesienie opłaty za uczestnictwo: 60 zł lub 30 zł (studenci/doktoranci).
Zaproszenie na seminarium w pliku PDF > > > (65 kb)
Zaproszenie na seminarium w pliku DOC > > > (152 kb)
Zgłoszenie na seminarium w pliku PDF > > > (41 kb)
Latz+Partner to uznana międzynarodowa pracownia architektury krajobrazu założona w 1968 roku w Aachen. Obiektem zainteresowań są projekty zarówno miejskiego jak i otwartego krajobrazu. Od połowy lat 80-tych pracownia specjalizuje się w projektach dotyczących terenów poprzemysłowych. Jednym z najbardziej znanych, za który Latz+Parner otrzymali nagrodę European Landscape Award (2000 r.), jest projekt przekształcenia 230 hektarowego obszaru po opuszczonej hucie stali w okolicach Duisburga w postmodernistyczny park.
Pracownia znana jest z projektów ściśle dostosowanych do danego miejsca. Oprócz wspomnianego Duisburg North Landscape Park, na długiej liście projektów pracowni znajdują się także: projekt Starej i Nowej przystani w Bremerhaven (The International Architecture Award 2008 oraz International Illumination Design Award 2006), Plateau de Kirchberg w Luxemburgu oraz Centrum Badawcze Shell nieopodal Manchesteru. W 2006 roku pracownia Latz+Partner została wybrana spośród 20 międzynarodowych zespołów do opracowania projektu przywracającego dawną świetność Crystal Palace Park we wschodnim Londynie.
SPONSORZY:
PATRONAT MEDIALNY