„Staramy się zapewnić naszym studentom jak najlepsze warunki nauki. Jestem przekonany, że strategiczna współpraca z Autodesk będzie temu dobrze służyć. Mam też teraz pewność, że w rękach studentów znajdą się najnowocześniejsze narzędzia do projektowania cyfrowego, a to znacznie ułatwi im podjęcie w przyszłości pracy i pozwoli praktycznie natychmiast zmierzyć się tam z nowymi zadaniami” – powiedział prof. Tadeusz Więckowski.
"Autodesk czuje się zaszczycony, mogąc przywitać Politechnikę Wrocławską w gronie uczelni strategicznych. Cieszymy się możemy zaoferować studentom najnowsze technologie projektowania cyfrowego. Dzięki nim studenci będą mogli rozwijać swoje umiejętności tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Jest to istotnym elementem budowania swojej przewagi na rynku pracy, jak i tworzenia wartości dodanej w firmach” — powiedział Wojciech Jędrzejczak.
Celem współpracy jest rozwijanie wiedzy o nowych technologiach projektowania, wspieranie innowacyjności i kreatywności. Jednocześnie jest ona wyjściem naprzeciw zainteresowaniom i popularności rozwiazań Autodesk wśród studentów. Strategiczne partnerstwo to dla Politechniki Wrocławskiej szereg benefitów, wśród nich m.in. szkolenia dla kadry naukowej z zastosowania i użycia rozwiązań Autodesk do projektowania trójwymiarowego oraz zintegrowania ich z programem nauczalnia.
Dodatkowym elementem jest współpraca przy organizowaniu szkoleń i warsztatów, dostęp do elektronicznych szkoleń i kursów. Politechnika Wrocławska znajdzie się w gronie strategicznych uczelni technicznych Autodesk, co zdecydowanie ułatwi nawiązywanie kontaktów i wymianę wiedzy z pozostałymi partnerami edukacyjnymi Autodesk z Europy.
Politechnika Wrocławska od dawna korzysta z rozwiązań Autodesk, w sumie uczelnia posiada ponad 1000 licencji na oprogramowanie Autodesk do projektowania dwu- i trójwymiarowego, w tym Autodesk Inventor, Autodesk Revit, Autodesk Civil 3D. Rozwiązania te są na co dzień wykorzystywane są przez polskie i zagraniczne firmy oraz specjalistów branżowych. Ich zastosowanie umożliwia poznanie i weryfikację pomysłów zanim staną się rzeczywistością – gotowym produktem. Takie podejście sprzyja tworzeniu innowacyjnych, nowatorskich projektów, a także pobudza kreatywność.
Studenci kierunków technicznych bardzo często korzystają z oprogramowania Autodesk. Dowodem na to jest popularność studenckiego portalu Autodesk Student Engineering and Design Community (www.autodesk.com/edcommunity). Internetowa społeczność rośnie w fenomenalnym tempie, każdego tygodnia rejestruje się trzy tysiące nowych członków. Polscy studenci są na czwartym miejscu na świecie pod względem liczby rejestracji. Studenci korzystający z portalu mogą za jego pośrednictwem znaleźć pracę bądź staż, przedyskutować projekty i podzielić się pracą, zapoznać się z branżowymi nowościami, skorzystać z podręczników dostępnych online, oraz uczyć się od pedagogów i ekspertów z całego świata. Ponadto, dzięki bezpłatnym plikom do pobrania, studenci mają dostęp do najnowszych programów poszerzających znajomość narzędzi stosowanych w przyszłych miejscach pracy - w dziedzinach takich, jak architektura, inżynieria lądowa, budowa maszyn, projektowanie przemysłowe, gry i animacja komputerowa. Rozwój społeczności podkreśla zaangażowanie Autodesk w edukację i wspieranie przyszłego pokolenia projektantów oraz inżynierów.
Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska to wedle różnych rankingów nie tylko najlepsza uczelnia techniczna w kraju, ale najlepsza uczelnia w ogóle. Na 12 wydziałach i w Studium Kształcenia Podstawowego uczy się ponad 32 tysiące studentów. Z roku na rok rośnie też liczba studentów zagranicznych. To tu tworzone są liczne rozwiązania o charakterze innowacyjnym, o ogólnoświatowym charakterze (np. anteny radiowe na międzynarodowej stacji kosmicznej, komputerowy system wspierania operacji ortopedycznych, urządzenie do utylizacji niezwykle niebezpiecznego paliwa rakietowego, rozwiązania służące likwidacji skażeń środowiska naturalnego, nowe leki itp.).
Informacje o programach edukacyjnych Autodesk
Autodesk pomaga studentom i pedagogom poprzez dostarczanie im oprogramowania do projektowania 2D i 3D, innowacyjnych programów i zasobów zaprojektowanych tak, by skłonić nowe pokolenie profesjonalistów do poznania swoich pomysłów zanim zrealizują je w rzeczywistości. Wspierając pedagogów w podwyższaniu umiejętności projektowania, znajomości technologii, inżynierii i matematyki, Autodesk pomaga przygotowywać studentów tak, by osiągali akademickie i zawodowe sukcesy. Autodesk oferuje pomoc szkołom i instytucjom szkolnictwa wyższego na całym świecie poprzez znaczące zniżki, subskrypcje, programy stypendyjne, szkolenia, tworzenie programów do nauki i zasobów dla społeczności. Więcej informacji na temat programów i rozwiązań edukacyjnych Autodesk znajduje się na stronie: www.autodesk.pl/education.
Informacje o Autodesk
Autodesk, Inc. jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego przeznaczonego dla sektorów przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki. Od wprowadzenia na rynek w 1982 roku oprogramowania AutoCAD Autodesk opracował szerokie portfolio najnowocześniejszych rozwiązań do prototypowania cyfrowego, dzięki którym klienci mogą wypróbowywać swoje pomysły jeszcze przed ich faktyczną realizacją. Firmy z listy Fortune 1000, dzięki narzędziom Autodesk, wizualizują, symulują i analizują, jak ich wyroby będą działały w rzeczywistości, na wczesnym etapie projektowania. Dzięki temu oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie podnosząc jakość i pobudzając innowacyjność. Dodatkowe informacje o Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl.