Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej ma na celu uzyskanie najlepszej funkcjonalnie, estetycznie i urbanistycznie koncepcji zespołu zabudowy Teatru Nowego oraz zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem charakterystyki miejsca dawnej bazy MPO w Warszawie.
www.nowyteatr.org
Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji modernizacji, adaptacji i budowy wielofunkcyjnego centrum kulturalnego Teatru Nowego wraz z zagospodarowaniem terenu obiektu.
Organizatorem konkursu jest Teatr Nowy - samorządowa instytucja kultury z siedzibą przy ul. Madalińskiego 10/16, 02-513 Warszawa. W zakresie w jakim dotyczy to postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, organizator konkursu jest dalej zwany również Zamawiającym.
Forma konkursu
Konkurs jest konkursem otwartym, dwuetapowym. Uczestnicy konkursu (Uczestnicy) składają organizatorowi konkursu wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie (Wnioski). Sąd konkursowy (Sąd) dopuści do udziału w konkursie i zaprosi do składania prac konkursowych Uczestników, którzy spełniają warunki udziału w konkursie określone w niniejszym Regulaminie (Regulamin).
Konkurs prowadzony jest na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655,), zwanej dalej Ustawą. Z polską i angielską wersją ustawy Prawo zamówień publicznych można zapoznać się na stronie internetowej www.uzp.gov.pl lub www.nowyteatr.org/konkurs.
Konkurs rekomendowany jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, jako spełniający wymagania procedury konkursowej SARP.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu na nowe centrum kulturalne stolicy – skupione wokół Teatru Nowego - które będzie nie tylko atrakcyjnym ośrodkiem dla prezentacji różnych gatunków sztuki, lecz również miejscem spędzania wolnego czasu. Projekt musi uwzględniać zarówno charakter przedsięwzięcia, jak i wpasowywać się pod względem architetonicznym i urbanistycznym w sąsiadującą zabudowę. W wyniku konkursu zostanie wskazany Uczestnik, który zostanie zakwalifikowany do udziału w postępowaniu o udzielenie przez Zamawiającego zamówienia w trybie z wolnej ręki albo zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia na wykonanie prac określonych w pkt. 51 Regulaminu. Zamawiający zastrzega, że skieruje do zakwalifikowanego Uczestnika lub Uczestników zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, pod warunkiem dysponowania przez Zamawiającego odpowiednimi środkami finansowymi na realizację przedsięwzięcia.
Konkurs prowadzony jest w języku polskim, jednakże wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie, dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału, oświadczenia, prace konkursowe mogą być składane również w języku angielskim. W przypadku zakwalifikowania się do udziału w konkursie co najmniej jednego zespołu, który złoży wniosek w języku angielskim, Zamawiający i Sąd będzie komunikował się z Uczestnikami dodatkowo w języku angielskim.
Terminy
Składanie anonimowych pytań o warunki uczestnictwa w konkursie 7.11. 2008
Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie najpóźniej do 14. 11. 2008
Zawiadomienie Uczestników o dopuszczeniu do udziału nie później niż 10 dni w konkursie i przekazanie zaproszenia do złożenia prac od złożenia wniosku konkursowych i najdalej do 24. 11. 2008
Ostateczny termin nadsyłania anonimowych pytań 9. 12. 2008
Ostateczny termin odpowiedzi na pytania 23. 12. 2008
Wizje lokalne - w sprawie ustalenia terminu wejścia na teren obiektów należy wysłać wniosek na adres e-mail Zamawiającego z podaniem preferowanych przez Uczestnika dni i godzin odwiedzin
Termin złożenia prac konkursowych – etap I 30. 12. 2008
Posiedzenie Sądu konkursowego 10-11. 01. 2009
Powiadomienie o dopuszczeniu wybranych Uczestników do udziału w etapie II 13. 01. 2009
Termin złożenia prac konkursowych – etap II 24. 03. 2009
Posiedzenie Sądu konkursowego 4-5. 04. 2009
Ogłoszenie wyników konkursu 07. 04. 2009
Wskazane terminy mogą ulec zmianie. O zmianie terminów Zamawiający niezwłocznie poinformuje Uczestników.
Jury stanowią:
Bohdan Paczowski – architekt i krytyk, przewodniczący sądu
Jacek Lenart – architekt, zastępca przewodniczącego sądu
Jerzy Gurawski – architekt
Stefan Jackowski – matematyk
Jerzy Juk Kowarski – architekt i scenograf
Marek Kraszewski – dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy
Anda Rottenberg – historyk sztuki
Małgorzata Szczęśniak – scenograf
Hubert Trammer – architekt, sędzia referent
Krzysztof Warlikowski – reżyser
Odpowiedzi na zgłaszane pytania są umieszczane na stronie internetowej www.nowyteatr.org (zgodnie z pkt. 10 regulaminu konkursu). Powyższa informacja dotyczy wyłącznie odpowiedzi na pytania, które mają znaczenie dla wszystkich zainteresowanych konkursem.W pozostałych przypadkach odpowiedź jest udzielana indywidualnie.
Inwentaryzacja fotograficzna - plik PDF 1,7 MB - ściągnij go z W-A.pl > > >
Inne ważne informacje, całość regulaminu, załączniki -www.nowyteatr.org