Budowanie domu przez wiele lat jest dziś nieatrakcyjne, a tradycyjną technologię coraz częściej zastępują domy z prefabrykatów. Obecnie liczy się trwałość zastosowanych materiałów i krótki czas realizacji, szczególnie gdy ucieczka za miasto, w głuszę, staje się tak modnym sposobem na życie. Chcesz szybko zbudować wymarzony dom? Wybierz ekologiczne budownictwo drewniane i zdaj się na płyty MFP firmy Pfleiderer.
Wznoszenie domu w czasach pandemii nie należy do najprostszych. W każdej chwili może zdarzyć się nieprzewidziana sytuacja, w której wprowadzane obostrzenia mogą ograniczyć lub nawet wstrzymać inwestycję. Domy prefabrykowane są więc na obecną chwilę doskonałą alternatywą. Czym charakteryzuje się ta technologia? Zasadniczą różnicą jest fakt, że wiele rzeczy nie odbywa się w miejscu, gdzie ma stanąć budynek, a w hali produkcyjnej. Elementy domu z prefabrykatów produkuje się w fabryce, następnie zawozi na plac budowy i… składa. To, co musimy zrobić przed montażem, to wylanie fundamentów z uwzględnieniem wszystkich instalacji. Co ważne, domy prefabrykowane w technologii szkieletu drewnianego nie wymagają prac na mokro, więc możemy je wznosić o każdej porze roku. Jedynie fundament należy wylać w odpowiednio sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jedną z największych zalet tej technologii jest krótki czas realizacji. Dom z prefabrykatów powstaje od kilku do kilkunastu tygodni. Jeśli więc zależy nam na szybkiej możliwości zbudowania domu, budynek z prefabrykatów będzie doskonałym rozwiązaniem.
Jakich materiałów użyć?
W budownictwie szkieletowym doskonale sprawdzają się płyty budowlane MFP P5 firmy Pfleiderer. Jest to produkt unikalny, zapewniający ponadprzeciętne parametry, tj. ochrona przed stratami ciepła, przed wilgocią, a także przed hałasem. Możemy ją wykorzystać na praktycznie każdym etapie budowy, od momentu stawiania fundamentu aż po dach. Płyty MFP Pfleiderer dostępne są również w wersji pióro-wpust, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako element poszycia dachu. Technologia ta zapewnia montaż płyty bez zbędnych szczelin, z całkowicie gładką powierzchnią, co pozwala zniwelować do minimum mostki termiczne i gwarantuje bezproblemowe pokrycie blachą czy dachówką. Płyta budowlana MFP Pfleiderer charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na działanie wilgoci. Współczynnik spęcznienia pod wpływem wody wynosi jedynie 10%, a gdy się ją całkowicie wysuszy, płyta powraca do swoich pierwotnych rozmiarów. Te cechy sprawiają, że sprawdzi się również w przestrzeniach takich jak łazienka (płyta MFP Pfleiderer jest również paroprzepuszczalna, co niweluje powstawanie wilgoci w tego rodzaju pomieszczeniach).
Ważna kwestia: ekologia
Płyty budowlane MFP Pfleiderer są materiałami drewnopochodnymi, które produkuje się z odpadów drzewnych, tj. zrębki i wióry tartaczne, przy zachowaniu naturalnego zapachu surowca i ograniczeniu emisji CO2. Do jej produkcji nie wycina się lasów ani nie wykorzystuje drewna okrągłego. W całości powstaje ona z recyklingu, jest więc materiałem ekologicznym, przyczyniającym się do dobra naszej planety. Produkcja domu szkieletowego na bazie płyt MFP P5 Pfleiderer idealnie wpisuje się w trendy ekologiczne! Niezwykle ważną informacją jest to, że płyty MFP Pfleiderer gwarantują dużą wytrzymałość w obu kierunkach i w taki sposób możemy je również układać. Do tego idealna plastyczność i przyjazna obróbka mechaniczna sprawiają, że jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość odpadów budowlanych do minimum.
Dlaczego warto?
Budownictwo prefabrykowane zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego, bowiem technologia ta ma bardzo wiele zalet. Dom w technologii szkieletowej daje zdecydowanie większą plastyczność w kwestii projektowania układu wnętrza. Jeśli potrzebujemy wydzielić dodatkową strefę np. na biuro lub nagle zamarzy nam się spiżarka obok kuchni, zamiana układu pomieszczeń będzie znacznie łatwiejsza niż w przypadku projektu budynku murowanego. Budownictwo prefabrykowane to także sposób na zdrowy, ekologiczny dom, który będzie nam służył przez długie lata. A co więcej… w cenie porównywalnej lub nawet niższej od tradycyjnej technologii budownictwa murowanego. Technologia ta pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze, wpisuje się w aktualne trendy – zarówno ekologiczne, jak i stylistyczne, jest znacznie wygodniejsza i generuje mniej bałaganu (chociażby działka, na której wznoszony jest budynek, nie wymaga później tak gruntownego sprzątania jak w przypadku wznoszenia budynku murowanego). Jest to inwestycja zdecydowanie warta rozważenia.