Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

ISOVER z dobrą prognozą na nowy rok: Polacy chcą budować energooszczędnie!

Informacje...

2018-12-28  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomości z kraju

Za nami kolejny dobry rok dla branży budowlanej. Dynamicznie rozwija się również rynek izolacji, głównie dzięki rosnącej wiedzy i świadomości inwestorów, ale również dzięki coraz wyższym wymaganiom zawartym w warunkach technicznych oraz programom wspierającym termomodernizację budynków. ISOVER – lider wśród producentów wełny mineralnej – przewiduje optymistyczne perspektywy na 2019 rok.

Energooszczędny dom to długofalowa inwestycja

To był szczególny rok dla ISOVER. Utrzymujący się wzrost gospodarczy, dobra kondycja całej branży, wiele nowych inwestycji i wyjątkowy jubileusz. Marka materiałów izolacyjnych przez 12 ostatnich miesięcy świętowała 25-lecie na polskim rynku. – Przez ćwierć wieku braliśmy udział w rozwoju branży izolacyjnej w Polsce. Nasze materiały znalazły zastosowanie w wielu budynkach – zarówno prestiżowych inwestycjach będących wizytówkami miast, jak i tysiącach domów jednorodzinnych. W tym czasie zaszło wiele zmian w technologii stosowanych rozwiązań, sposobach budowy, a także świadomości użytkowników budynków, czyli nas wszystkich. Od kilku lat obserwujemy nieustanny wzrost sprzedaży produktów z wełny mineralnej z bardzo niską lambdą, czyli najbardziej efektywnych energetycznie. Oznacza to, że coraz więcej osób podchodzi do budowy domu, jak do dobrej inwestycji. Wybieramy energooszczędne materiały izolacyjne, bo wiemy, że przyczynią się one do obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie domu przez cały okres eksploatacji. Poprawią także nasz komfort, zapewniając chociażby upragnioną ciszę. Jestem przekonany, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się przez kolejne lata – mówi Benedykt Korduła, dyrektor marketingu ISOVER.

Nowe warunki techniczne od 2021 r.

Jednym z powodów, dla których będziemy budować energooszczędne domy są zaostrzające się przepisy. Za dwa lata wejdą w życie nowe – jeszcze bardziej wymagające – warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki w zakresie maksymalnej wartości przenikania ciepła. Zmiany wprowadzane są skokowo od kilku lat. Skutkują one koniecznością stosowania grubszej warstwy izolacji niż obecnie i wyborem materiałów o jak najlepszych parametrach izolacyjności termicznej. – Nowe budownictwo w dużej mierze spełnia już kryteria zawarte w warunkach technicznych, które zaczną obowiązywać od 2021 roku. Kluczowym problemem jest termorenowacja istniejących budynków, które są słabo zaizolowane, albo wcale. Ponad 83% wszystkich budynków w Polsce powstało przed 2000 rokiem, część z nich została objęta gruntowną termorenowacją, jednak większość wymaga kompleksowej poprawy. Nasz rynek jest na to gotowy. Potencjał produkcyjny w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy jednym z największych eksporterów wełny mineralnej na świecie i największym w Europie eksporterem energooszczędnych okien. Jakość naszych rozwiązań jest na najwyższym światowym poziomie. Możemy być z tego dumni – zapewnia Benedykt Korduła.

Dom z korzyścią dla środowiska

Kolejnym powodem, dla którego chcemy budować energooszczędne domy jest większa świadomość w zakresie ochrony środowiska. – Konieczność walki ze smogiem oraz podniesienie standardów efektywności energetycznej w budynkach, to kluczowe wyzwanie dla całego kraju. Z pewnością program „Czyste Powietrze”, jak i wszystkie inne rządowe programy wsparcia, w formie dotacji do inwestycji lub ulg podatkowych, pozytywnie wpłyną na całą branżę budowlaną, w tym branżę izolacyjną – zauważa ekspert ISOVER. Efektywna izolacja wełną mineralną ogranicza emisję dwutlenku węgla i dwutlenku siarki do atmosfery o ponad połowę oraz pozwala ograniczyć do 30% ilość palonego węgla w piecu. Inwestując w energooszczędne technologie w budynkach można zredukować emisję aż 3,3 milionów ton CO2 do atmosfery. - Rozwój budownictwa energooszczędnego będzie miał ogromne znaczenie dla krajowej i globalnej gospodarki. Obok pozytywnego wpływu na ochronę środowiska, równie istotne są kwestie związane z redukcją zapotrzebowania na energię. Zapewni to większe bezpieczeństwo i przeciwwagę dla silnie rosnących teraz kosztów energii wynikających z wysokich opłat za emisję CO2. Nowe przepisy przełożą się także na wzrost koniunktury w budownictwie. Te zmiany widać już teraz. Przekonanie, że warto inwestować w budynki o wysokim standardzie energetycznym oraz poddawać termorenowacji już istniejące, z roku na rok będzie coraz silniejsze – prognozuje Benedykt Korduła.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro