Na rynku pojawił się Trendbook „PODŁOGA ma znaczenie”, będący pierwszą tego typu publikacją w Polsce. Powstała ona pod patronatem Interface, największego na największego na świecie projektanta i producenta płytek dywanowych, a także lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju, który zaprosił do dyskusji niezależnych polskich architektów i projektantów, a także specjalistów w zakresu psychologii oraz HR. Swojego komentarza udzielił także Oliver Heath – ceniony na całym świecie autorytet w dziedzinie Biophilic Design.
Eksperci z branży architektury i projektowania wnętrz, będący współautorami Trendbooka to: mgr inż. arch. Anna Fiałkiewicz-Waga - Design Manager w TriGranit, Anna Irek - ze studia projektowania wnętrz komercyjnych MUSU, Piotr Żabicki - Associate architekt w Kuryłowicz & Associates, Diana Sarna - architekt wnętrz w SARNA Architekci, mgr inż. arch. Paulina Czurak - z Biura Ideograf, arch. Maria Kasperska - z Forbis Group. Obok nich, swojego komentarza udzielili także: dr Anna Czerniak – z Katedry Psychologii Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Aleksandra Iwicka - Ekspert CPL Jobs Poland, CEE Regional Manager, Mandy Leeming - Menadżer ds. Projektowania i Rozwoju w Interface EMEA, Geanne Van Arkel - Dyrektor Zrównoważonego Rozwoju w Interface oraz wspomniany wyżej Oliver Heath - ekspert w zakresie projektowania architektonicznego oraz wnętrz w stylu Biophilic Design.
Ideą przyświecającą całej publikacji jest przekonanie, iż podłoga ma znaczenie nie tylko dla wizualnej atrakcyjności wnętrz. Może ona także m.in. definiować funkcjonalności pomieszczeń czy współdecydować o ich wpływie na pracę i funkcjonowanie człowieka. Świadomy dobór materiałów wykorzystywanych do aranżacji podłóg nie pozostaje również bez znaczenia dla kondycji środowiska.
Trendbook „PODŁOGA ma znaczenie” składa się z trzech rozdziałów, stanowiących jednocześnie trzy różne ujęcia tematu: historyczne i obecne trendy w aranżacjach podłóg, wpływ otoczenia i zastosowanych w nich materiałów na pracę i funkcjonowanie człowieka oraz projektowanie i produkcja produktów przyjaznych ludziom i środowisku. Za główny obiekt analizy i rozważań przyjęto przestrzeń biurową i miejsca pracy, nie zabrakło jednak odniesień do innych typów pomieszczeń.
Czy decyzją o wyborze materiałów do wykończenia podłóg możemy wpływać na nasze samopoczucie i stan Ziemii? Interface, jako jeden ze światowych liderów w prowadzeniu tzw. zrównoważonego biznesu oraz autor prototypu Proof Positive – płytki dywanowej, w której to procesie produkcji wchłanianie dwutlenku węgla ze środowiska przewyższa jego emisję, a więc w efekcie finalnym zmniejsza się jego ilość w atmosferze, inicjuje dyskusję o świadomym doborze materiałów, dodając do ich wyglądu, ceny i trwałości takie kryteria jak skład sposób produkcji.
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl