Nowocześnie i luksusowo – tak buduje się w Warszawie

Nowości

29-01-2017  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: apartamentycosmopolitan.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Polskie społeczeństwo stale się bogaci, nic więc dziwnego, że rynek apartamentów luksusowych przeżywa rozkwit. Najzamożniejsi klienci deweloperów cenią sobie nie tylko atrakcyjną lokalizację, ale również nowoczesne rozwiązania architektoniczne wykorzystane podczas realizacji projektu.

Cechy luksusu

Położenie apartamentu w atrakcyjnej lokalizacji to jedna z najbardziej istotnych cech, jakimi powinien charakteryzować się taki lokal. Prestiżowa dzielnica z odpowiednim sąsiedztwem czy bliskość centrum miasta i oferowanych przez nie atrakcji należą niewątpliwie do najbardziej pożądanych. Oczywiście to nie wszystko. Obecnie wielu deweloperów nazywa realizowane przez siebie projekty apartamentowcami, chociaż powstające budynki nie mają wiele wspólnego z luksusem. Apartament z najwyższej półki musi spełniać określone kryteria. Jednym z nich jest powierzchnia lokalu, która powinna wynosić co najmniej 100 m2 – nazywanie liczących 50 czy 30 m2 mieszkań apartamentami jest więc sporym nadużyciem. Liczy się również jakość wykończenia – materiały najwyższej klasy świadczą o luksusie, podobnie jak nowoczesne technologie mające ułatwić życie mieszkańcom. Klimatyzacja czy sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem za pomocą smartfonów należy w tego typu budynkach do standardu. Ponadto lokatorzy mogą korzystać z usług concierge, mają zapewnioną ochronę oraz podziemne parkingi do dyspozycji.

Przyciągające nazwiska architektów

Przestronne apartamenty wykończone najwyższej jakości materiałami to propozycja dla najbogatszych. Według ekspertów najwięcej zapłacić trzeba za lokal w budynku oferującym nie tylko luksus, ale również niezapomniane widoki. Dwa wieżowce w Warszawie – Cosmopolitan Twarda 4 i Złota 44 mogą oprócz widoków przyciągać też znanymi nazwiskami swoich architektów. Pierwszy z wymienionych został zaprojektowany przez Helmutha Jahna, zaś autorem drugiego jest Daniel Liebskind. Oczywiście to nie jedyne zalety tych obiektów. Włoskie marmury w łazienkach, dębowe deski podłogowe, najwyższej klasy sprzęt AGD, możliwość korzystania z luksusowej powierzchni wspólnej (basen, sala kinowa, piwniczka na wino) – to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy charakterystycznych wieżowców w centrum Warszawy.

Nie tylko wieżowce

Warszawa niewątpliwie stanowi największy rynek nieruchomości luksusowych w Polsce, który obejmuje nie tylko okazałe wieżowce, ale i nieco bardziej kameralne budynki. Przykładem może być Rezydencja Opera II. Obiekt liczy siedem pięter i chociaż projekt nie był oceniany zbyt pozytywnie, spotkał się z dużym zainteresowaniem zamożnych klientów. Podobnej wysokości budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Tamka i Kruczkowskiego na Powiślu. Ten obiekt oferuje lokale o zróżnicowanej powierzchni, a jego dużą zaletą jest ogród na dachu i atrakcyjny widok z najwyższych kondygnacji. Podobnie jak w przypadku innych apartamentowców, mieszkańcy Tamki 29 mogą skorzystać z nowoczesnych udogodnień.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com