Aż 317 zgłoszeń wpłynęło na konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje powstałe w Polsce w latach 2013-2014. O nagrody główne w pięciu kategoriach i Grand Prix Prezydenta RP dla Najlepszego Obiektu Architektury 2013-2014 walczyć będzie 106 gmachów użyteczności publicznej, 52 budynki wielorodzinne, 42 domy jednorodzinne, 28 przestrzeni publicznych i 89 projektów wnętrz.
Zdjęcia wszystkich nadesłanych obiektów wraz z opisami autorów i krótką charakterystyką dostępne na stronie www.zyciewarchitekturze.pl.
Konkurs Życie w Architekturze jest specyficzny, bo dotyczy obiektów, które właściwie już odniosły sukces – zostały zrealizowane, żyją w nich ludzie i żyją ludzie pomiędzy nimi. Po raz drugi Grand Prix przyzna w nim prezydent Polski Bronisław Komorowski, co tylko pokazuje, że najwyższe władze w naszym kraju uznają rolę architektury w życiu codziennym i traktują ją jako część kultury. A przecież architektura, oddziałując na nas wszystkich, jest jedną z najlepszych form rozwoju wrażliwości – mówi architekt i urbanista Magdalena Staniszkis, jeden z jurorów konkursu.
Już 19 lutego spośród nadesłanych realizacji jury wybierze 50, które weźmie udział w internetowym głosowaniu na Ulubieńca Polski.
W drugim etapie sędziowie wyłonią 15 realizacji, które nominowane będą do nagród głównych. Autorzy tych obiektów zaprezentują je podczas otwartej dla publiczności prezentacji w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie 11 i 12 marca 2015 roku. Również 11 marca na stronie www.zyciewarchitekturze.pl rozpocznie się plebiscyt na Ulubieńca Polski.
Ostatecznych zwycięzców, w tym laureata Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury 2013-2014, poznamy podczas finałowej gali 17 kwietnia 2015 roku.
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl