Współczesny konkurencyjny rynek pracy często wymusza potrzebę udziału w profesjonalnych, ustandaryzowanych szkoleniach prowadzonych wedle uniwersalnego, globalnego standardu. Wymagają tego pracodawcy, którzy nie muszą posiadać odpowiedniej wiedzy technicznej, a dzięki temu mogą ocenić, czy dany kandydat nadaje się do wykonywania konkretnych zadań. Dla pracodawców potwierdzone kwalifikacje zespołu, w postaci posiadania certyfikatów, są także oczywistym elementem na zwiększenie wydajności i efektywności pracy w obrębie danej firmy.
Podobnie klienci zlecający wykonanie poszczególnych prac, np. w ramach przetargów, również potrzebują sztywnych kryteriów pozwalających im zweryfikować, czy wykonawca posiada odpowiedni zakres kompetencji i czy będzie w stanie wykonać zlecenie, projekt, o które się ubiega. Także młodzi specjaliści starają się wykorzystywać wszelkie opcje i perspektywy, aby zwiększyć swoje szanse na wymagającym rynku pracy. Nic więc dziwnego, że szkolenia informatyczne oraz programy certyfikacyjne coraz bardziej zyskują na znaczeniu i stają się ważnym dodatkiem do dyplomu z wyższej uczelni.
Ubiegłoroczny program certyfikacji Autodesk cieszył się dużym zainteresowaniem wśród profesjonalistów na co dzień zajmujących się projektowaniem. Skorzystali z niego m.in. pracownicy dwóch krakowskich biur architektonicznych DDJM Sp. z o.o. oraz APLUS Studio Architektury, projektanci polskiego oddziału PM Group, jak również studenci i kadra naukowa Politechniki Krakowskiej.
Foto: Biś Lisowski
Foto: Biś Lisowski
Foto: Autodesk