Projektujesz kładkę dla pieszych nad ciągiem komunikacyjnym? A może pracujesz nad projektem nowoczesnych schodów, balkonów lub tarasów? Zaprojektuj wytrzymałe i efektowne balustrady z wysokiej jakości siatek zgrzewanych Weldmesh firmy Betafence.
Przetestowane w przemyśle i budownictwie, teraz zdobywają uznanie architektów, a realizacje projektów z ich wykorzystaniem coraz śmielej wkraczają w przestrzeń miejską, a także do domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej.
Sprawdź, dlaczego siatki zgrzewane Weldmesh firmy Betafence budzą coraz większe zainteresowanie wśród architektów i zachwyt wśród ich klientów:
-
wysoka jakość, potwierdzona uzyskaniem certyfikatu EN ISO 9001: 2000 na proces produkcyjny, daje gwarancję wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania
-
elastyczność w zakresie zgrzewania i powlekania w połączeniu z możliwościami cięcia i zginania siatek Weldmesh pozwala na ich idealne dopasowanie do potrzeb niejednego projektu
-
średnica drutu siatki Weldmesh może sięgać nawet 8,00 mm, oczka mają wymiary od 25 mm wzwyż, siatka może mieć szerokość do 2200 mm – na zamówienie może zostać przycięta do wybranych wymiarów
-
siatki Weldmesh z łatwością można poddać obróbce – przyciąć (po przycięciu tworzą równy brzeg, bez luźnych drutów), wygiąć, a także łączyć z różnymi rodzajami materiałów – drewnem, kątownikami stalowymi, profilami otwartymi i zamkniętymi
-
w zależności od potrzeb projektu możesz wybierać wśród kilku różnych wariantów powłok:
- drut czarny
- drut ocynkowany
- drut powleczony Zincalu (95% cynku, 5% aluminium)
- drut ze stali nierdzewnej
- drut czarny i ocynkowany po zgrzaniu
- drut ocynkowany i pokryty PVC po zgrzaniu
Najnowocześniejsze technologie powlekania stosowane przez Betafence gwarantują wieloletni komfort użytkowania siatek Weldmesh bez konieczności regularnej konserwacji i wysoką estetykę, także pod względem możliwości zamówienia siatki w dowolnym kolorze palety RAL.
Wiele konfiguracji siatek daje mnóstwo możliwości ich wykorzystywania w transporcie, budownictwie, przemyśle, między innymi w projektach:
- balustrad wewnątrz i na zewnątrz budynków
- barier zabezpieczających przy drogach, na kładkach i mostach
- regałów i półek ekspozycyjnych
- klatek i wybiegów dla zwierząt
- pojemników transportowych, koszy do segregacji odpadów
- zabezpieczeń maszyn i urządzeń, a nawet całych linii produkcyjnych
Doskonale sprawdzają się w projektach, w których nie ma miejsca na kompromisy, a bezpieczeństwo musi łączyć się z wysoką estetyką.
Balustrady w prawie budowlanym
Konieczność stosowania balustrad zabezpieczających schody, tarasy, balkony, wiadukty czy mosty, a także wymagania dotyczące ich konstrukcji określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12. kwietnia 2002 r. Zgodnie z nim:
-
Schody, zarówno zewnętrzne i wewnętrzne, służące do pokonania wysokości przekraczającej 0,5 m, powinny być zaopatrzone w balustrady lub inne zabezpieczenia od strony przestrzeni otwartej.
-
W domach jednorodzinnych schody i pochylnie o wysokości do 1 m mogą pozostać niezabezpieczone balustradami, gdy są obustronnie szersze w stosunku do drzwi lub innego przejścia, do którego prowadzą, co najmniej o 0,5 m.
-
Schody zewnętrzne i wewnętrzne w budynku użyteczności publicznej, służące do pokonania wysokości przekraczającej 0,5 m, powinny mieć balustrady lub poręcze przyścienne, umożliwiające lewo- i prawostronne ich użytkowanie. Gdy schody są szersze niż 4 m, należy zastosować dodatkową balustradę pośrednią.
-
Konstrukcja balustrady (wysokość i wypełnienie) powinna zapewniać skuteczną ochronę przed wypadnięciem.
-
W budynku, w którym przebywają dzieci bez stałego nadzoru (np. budynek szkoły), konstrukcja balustrady powinna uniemożliwiać wspinanie się na nią oraz zsuwanie się po poręczy lub być dodatkowo w takie rozwiązania wyposażona.
-
Balustrady oddzielające różne poziomy w halach sportowych, kinach, i innych budynkach użyteczności publicznej powinny zapewniać bezpieczeństwo użytkowników także w przypadku wybuchu paniki.
-
Balustrady w domach jednorodzinnych i mieszkaniach wielopoziomowych powinny mieć wysokość nie mniejszą niż 0,9 m, w pozostałych budynkach 1,1 m.
Więcej o siatkach zgrzewanych Weldmesh i możliwościach jej wykorzystania znajdziesz na www.ogradzamy.pl
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl
|
|
Porady, produkty, technologie
2024-10-17
Oprogramowanie CAD (Computer-Aided Design) to nieodłączny element pracy projektantów, inżynierów… »
2024-07-28
Masz sporą rodzinę, która potrzebuje wiele przestrzeni? A może planujesz urządzenie w domu dodatkowego… »
2024-07-11
Aranżacja sypialni powinna być estetyczna i gwarantować maksymalny komfort. Łóżko tapicerowane to… »
|