Już od początku lutego działa bezpłatne doradztwo techniczne Rockfon dla wszystkich zainteresowanych użyciem produktów marki w budynkach certyfikowanych w systemach BREEAM i LEED. Ma to na celu dokładniejsze poinformowanie architektów i wykonawców o wpływie akustycznych sufitów podwieszanych na końcową punktację budynku.
Rockfon od wielu lat podejmuje działania, których celem jest zmniejszenie wpływu budynków na środowisko i zmniejszenie wpływy środowiska na budynki. Produkty firmy pozwalają na komfortowe warunki użytkowania budynków oraz redukcję niepożądanego hałasu wewnątrz pomieszczeń. Te zalety, wraz z dbałością o minimalizowanie wpływu na otoczenie w całym cyklu życia sprawiają, że rozwiązania akustyczne Rockfon stają się rekomendowanym rozwiązaniem dla projektantów zajmujących się zrównoważonym budownictwem.
Teraz marka chce jeszcze dokładniej informować o właściwościach swoich produktów w kontekście systemów certyfikacji BREEAM i LEED. „Sufity akustyczne Rockfon znane są z nowoczesnego designu i estetyki, łatwego montażu oraz bardzo dobrych własności akustycznych i ogniowych. Dzięki swoim właściwościom i ekologicznemu procesowi produkcji świetnie sprawdzają się także w budynkach certyfikowanych. Stąd też, uruchamiany punkt gdzie będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat wpływu naszych produktów na maksymalizację punktacji w certyfikacji BREEAM i LEED.” – mówi Maria Chudkiewicz, Rockfon Area Marketing Manager Central & Eastern Europe.
Rozwiązania Rockfon są produktami przyjaznym dla środowiska i użytkowników. Płyty produkowane są z naturalnej skalnej wełny mineralnej z dodatkiem materiałów z recyclingu, w bezodpadowym procesie produkcji, zgodnie z systemem zarządzania środowiskowego ISO 14001:2004. Płyty Rockfon wspierają budownictwo zrównoważone przyczyniając się do tworzenia optymalnych warunków akustycznych i dobrego mikroklimatu wnętrz, dbając o komfort użytkowników. Dla Rockfon produkcja ekologicznych materiałów jest jednym z elementów odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Sprawia to, że wybierając produkty Rockfon jest się pewnym także ich odpowiedzialnego pochodzenia.
Więcej informacji na temat doradztwa z zakresu BREEAM i LEED można uzyskać u lokalnych doradców, bezpośrednio w biurze Rockfon, lub na stronie www.rockfon.pl
Informacje o Rockfon
Rockfon jest jednym z największych dostawców akustycznych sufitów podwieszanych w Europie. Produkty marki produkowane są w Holandii, Francji i Polsce – w Cigacicach. Rockfon ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z wełny skalnej, które spełniają zarówno surowe wymogi bezpieczeństwa pożarowego i właściwości akustycznych, jak również estetyki pomieszczeń. Sufity Rockfon można stosować we wszystkich rodzajach budynków. Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group, największego na świecie producenta wyrobów ze skalnej wełny mineralnej. Więcej informacji na temat firmy Rockfon: www.rockfon.pl
Wasze opinie
2013-03-20 18:28:51 Projektant
Temat certyfikatów BREEAM jest czysto marketingowym chwytem mającym skłonić osoby nie mjące pojęcia o co chodzi do wyłożenia większych pieniędzy za budynek, który ma bardzo nieiwiele lub kompletnie nic wspólnego z ekologią i oszczędnością energii .
Analogicznie jest z certyfikatem LEED. Można spokojnie powiedzieć , że jest to wyłudzanie pieniędzy od naiwnych.
Wystarczy porównać , dla takich budynków i normalnych biurowców parametry obliczonych charakterystyk energetycznych zgodnie z polskimi przepisami . Jedynymi znaczącymi wskaźnikami świadczącymi o szczędności energii są GREEN BUILDING ( wdrożony przez Komisję Europejską do stosowania w całej UE) lub amerykański ENERGY STAR (ale nie jest on możliwy do zastosowania w Polsce). Najlepszym dowodem na zupełny brak przystawalności certyfikatów LEED i BREEAM do polskiej ( i podobnych krajów) sytuacji jest fakt, że zarówno Niemcy jak i Francja opracowały ( lub jeszcze doskonalą ) własne systemy certyfikacyjne. Japonia przykładowo zupełnie nie korzysta z certyfikatów LEED ani BREEAM stosując od dawna własne CASBE .
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl