48 laureatów z pięciu krajów europejskich zostało uhonorowanych międzynarodowymi nagrodami Trimo w dziedzinie najnowszych osiągnięć naukowych. W gronie tym znaleźli się: Joanna Grzymkiewicz i Rafał Boguszewski
Lubliana, 19 czerwiec 2012 - dzisiaj, zostały zaprezentowane nagrody Trimo za najciekawsze osiągnięcia naukowe, jak również za podejście i rozwiązania w dziedzinie architektury, wzornictwa przemysłowego, ekonomii, zarządzania, budownictwa, budowy maszyn, chemii, prawa, IT, elektrotechniki, a nawet rozwoju pracowników.
48 zwycięzców z 5 krajów europejskich otrzymało nagrody za innowacyjne i kreatywne rozwiązania dla swoich prac dyplomowych, magisterskich i doktorskich. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a ich streszczenia zostaną opublikowane w specjalnej publikacji Trimo. Już po raz 11 z rzędu Trimo promuje innowacyjność i wiedzę studentów jako połączenie świata akademickiego i świata gospodarczego/ekonomii.
Na 102 prace, które zgłoszono do konkursu (z 10 krajów europejskich) wyróżniono 48. Nagrody zostały przyznane 24 pracom dyplomowym, 14 magisterskim i 10 pracom doktorskim. Dwie nagrodzone w konkursie osoby pochodzą z Polski. Są nimi Rafał Boguszewski za pracę dyplomową: Tymczasowy Budynek Serwisowy dla Euro 2012 - Terminal Lotniczy dla Lotnictwa Ogólnego, oraz Joanna Grzymkiewicz za pracę magisterską: Rewitalizacja Postindustrialnych Obszarów z Punktu Widzenia Architektury i Społeczeństwa. Wyróżnieni pochodzą z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Przez ponad 50 lat, Trimo analizuje i rozwija modele biznesowe, procesy, usługi produkty, technologie i rynki. Konkurs jak ten, szczególnie zachęca studentów ze Słowenii i innych krajów do innowacyjności oraz promuje współpracę między sferą gospodarczą i akademicką. W tym roku do konkursu zgłosili się studenci ze Słowenii, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Czarnogóry, Chorwacji, Włoch, Węgier, Niemiec, Polski, Słowacji, Serbii, Hiszpanii, Turcji i Wielkiej Brytanii.
Poprzez ten rozpoznawalny międzynarodowo konkurs, Trimo koncentruje się na rozwoju młodych ludzi oraz promuje ich innowacyjne pomysły. Wspomniane nagrody odgrywają ważną rolę, gdyż stanowią wymianę informacji i pomysłów pomiędzy organizacją biznesową (Trimo) i innymi ośrodkami wiedzy (akademickimi).
"W Trimo upatrujemy olbrzymie znaczenie tego konkursu, w taki sposób, że w dzisiejszym nieprzewidywalnym i czasami chaotycznym świecie, otrzymujemy nową dawkę motywacji i współdziałania społecznego, do tworzenia pewnej masy krytycznej, która następnie służy poprawie stanu gospodarki i wprowadza nowe rozwiązania, produkty i technologie. Jest to wspólne tworzenie nowej pozytywnej energii poprzez wszystkich uczestników projektu" - mówi mag.inż. Danijel Zupanič, przewodniczący Kapituły Konkursu i Zastępca Dyrektora Generalnego Działu Technicznego w Trimo.
Tatjana Fink, MBA - Dyrektor Generalny Trimo, wskazała także, że takie konkursy sprzyjają twórczości i innowacyjności jednostek i inicjują nową motywację. " Łącznie w konkursie Trimo przyznano ponad 450 nagród. Nagrody te (już 11 lat z rzędu), stają się nie tylko dla samych laureatów, ale i dla aplikantów pomostem między sferą akademicką i gospodarczą. Jesteśmy dumni, że poprzez konkurs pobudzamy do tworzenia ciekawych rozwiązań oraz wierzymy w rozwój wiedzy i współpracy wewnątrz samej organizacji, jak i z innymi partnerami, co przekłada się na naszą konkurencyjność w długiej perspektywie."
W ciągu 11 lat firma Trimo nagrodziła i wyróżniła już ponad 450 laureatów. W konkursie uczestniczyło 250 mentorów z około 60 uniwersytetów i 12 krajów. Do konkursu kwalifikowane są prace naukowe z następujących dziedzin: architektury, wzornictwa przemysłowego, budownictwa, budowy maszyn, chemii, prawa, informatyki, ekonomii i zarządzania i rozwój pracowników.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: www.trimo-researchawards.com/en