Zapraszamy na spotkanie informacyjne połączone z indywidualnymi konsultacjami, poświęcone możliwościom aplikowania o środki finansowe na wsparcie działań eksportowych i promocyjnych podejmowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, w ramach Działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Paszport do eksportu”. Szkolenie jest dedykowane branży architektonicznej i budowlanej. 6 lipca 2012 r., Warszawa, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79.
W związku ze zbliżającym się terminem ogłoszenia naboru wniosków w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, chcielibyśmy zaproponować Państwu przekazanie unikalnej wiedzy pozwalającej na skuteczne pozyskanie dofinansowania na rzecz działań mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności Państwa marki handlowej i firmowej na rynkach zagranicznych.
Alokacja środków na konkursy planowane w 2012 roku wynosi 324 mln PLN.
Informacje dotyczące działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „PASZPORT DO EKSPORTU”
O wsparcie w ramach Działania 6.1 może ubiegać się każdy mikro-, mały lub średni przedsiębiorca, którego udział eksportu w całkowitej sprzedaży, w poprzednim roku obrotowym, nie jest większy niż 30 %.
W ramach „Paszportu do eksportu” można uzyskać dofinansowanie na następujące typy działań:
-
udział w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych w charakterze wystawcy;
-
organizacja i udział w misjach gospodarczych za granicą;
-
wyszukiwanie i dobór partnerów na rynkach docelowych;
-
uzyskanie niezbędnych dokumentów uprawniających do wprowadzenia produktów lub usług przedsiębiorcy na wybrane rynki docelowe;
-
doradztwo w zakresie strategii finansowania przedsięwzięć eksportowych i działalności eksportowej;
-
doradztwo w zakresie opracowania koncepcji wizerunku przedsiębiorcy na wybranych rynkach docelowych.
Wnioskodawcy mogą się ubiegać o refundację 50% wydatków poniesionych w ramach realizacji powyższych działań, do wysokości 200 000 PLN (maksymalna wartość projektu 400 000 PLN).
Dodatkowo, warunkiem uzyskania dofinansowania jest posiadanie profesjonalnego dokumentu doradczego – Planu Rozwoju Eksportu, zawierającego analizę pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa i określającego w sposób kompleksowy strategię eksportową. Wydatek związany z uzyskaniem tego dokumentu jest również refundowany - dofinansowanie na przygotowanie Planu Rozwoju Eksportu nie może przekroczyć 80% wydatków na zakup usługi doradczej związanej z przygotowaniem dokumentu oraz kwota dofinansowania nie może być wyższa niż 10 000 PLN.
Program spotkania: Rejestracja 9.45, czas trwania spotkania 10.00 – 13.00
Część I Omówienie podstawowych zagadnień dotyczących aplikowania o środki w ramach Działania 6.1 PO IG „PASZPORT DO EKSPORTU”
-
Podstawy prawne
-
Cel Działania 6.1 PO IG
-
Podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie
-
Zasady udzielania dofinansowania
-
kategorie wydatków kwalifikowalnych
-
wielkość i intensywność wsparcia
-
Wniosek o dofinansowanie – struktura
-
Procedura aplikacyjna
-
Kryteria oceny wniosków
Część II KONSULTACJE – Osobom zainteresowanym ubieganiem się o wsparcie proponujemy odbycie indywidualnych konsultacji z praktykami w dziedzinie pozyskiwania środków oraz realizacji i wdrażania projektów współfinansowanych ze środków UE.
Adresaci spotkania:
Spotkanie jest dedykowane mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z branży architektonicznej i budowlanej.
Eksperci prowadzący spotkanie:
Jan Kordasiewicz
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych. Od 2004 r. wykłada prawo sportowe w Wyższej Szkole „Edukacja w Sporcie”. Jest ekspertem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej oraz członkiem komisji ds. prawnych w Krajowej Izbie Sportu. Jan Kordasiewicz zajmuje się przede wszystkim współpracą z przedsiębiorcami i podmiotami sektora B+R, innowacjami, a także szerokopojętym sektorem turystycznym. Jest autorem licznych publikacji z zakresu funduszy unijnych, komercjalizacji przedsięwzięć naukowych oraz prawa sportowego.
Joanna Czernicka
Konsultant ds. funduszy UE w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. W Kancelarii zajmuje się przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie projektów, zarządzaniem projektami i ich rozliczaniem. Posiada bogate doświadczenie w zakresie przygotowywania oraz rozliczania projektów realizowanych w ramach działania 6.1 PO IG ”Paszport do eksportu”. Ukończyła studia na kierunku Europeistyka na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia na kierunku Prawo w Akademii Leona Koźmińskiego.
Koszt udziału w spotkaniu:
Opłata za udział w spotkaniu wynosi 160 zł + VAT. W cenie uczestnicy mają zapewnione materiały informacyjne, konsultacje z ekspertami oraz serwis kawowy.
Zgłoszenia, informacje organizacyjne:
Katarzyna Jaślar, tel. 600 955 407, fax 12 350 47 32, e-mail: k.jaslar@balanceeducation.pl
Karta zgłoszenia do pobrania: www.balanceeducation.pl/szkolenie/m/30/sz/280k.jaslar@balanceeducation.pl
Zgłoszenia należy przesłać w terminie do 2 lipca faxem pod nr 12 350 47 32 lub skan mailem pod adres: k.jaslar@balanceeducation.pl
Program w PDF > > >