19 marca ponad 40 przedstawicieli projektowania i budownictwa zrównoważonego spotkało się podczas kwartalnego spotkania WorldGBC Europe Regional Network Meeting w Londynie. Grupa reprezentowała 15 Stowarzyszeń Budownictwa Ekologicznego z Europy (Rumunię, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Chorwację, Irlandię, Holandię, Niemcy, Włochy, Rosję, Szwecję, Węgry, Czechy, Słowację i oczywiście Polskę), 4 Stowarzyszenia spoza Europy (USA, Argentyna, Australia, Nowa Zelandia) i 4 Partnerów Europe Regional Network (Sanska, Knauf, Philips i UTC).
Grupa zebranych profesjonalistów omówiła obecną kondycję światowego rynku zrównoważonego rozwoju oraz szczególną pozycję krajów europejskich. Najwięcej dyskusji było na temat szans i wyzwań obecnych na europejskim rynku, określenia możliwości związanych z rozwojem zrównoważonym w budownictwie, celów politycznych, a także zielonej edukacji budowlanej. Tematy te zostały uznane za najważniejsze dla tego regionu.
"W ramach tych działań w Polsce, PLGBC wprowadza dla członków: Komitet Polityki PLGBC - mówi Agnes Vorbrodt, założyciel i dyrektor generalny PLGBC. "PLGBC działa w politycznej WGBC ERN Task Force i WGBC ERN Education Task Force od momentu ich utworzenia w 2010 roku. Teraz nadszedł czas, aby uruchomić je w Polsce. PLGBC ma to szczęście, że jej członkowie są bardzo aktywni. Policy Task Force działa z dużym rozmachem od dnia jej powołania, jej celem jest śledzenie rozwoju ustawodawstwa krajowego i europejskiego, udział w międzynarodowych pracach nad wypracowaniem zielonych norm budowlanych i przepisów, jak również ma pozytywnie wpływać na rynek i prowadzić transformację rynku w kierunku zielonej gospodarki ".
Spotkania WGBC ERN organizowane są 4 razy w roku. Poprzednie spotkanie odbyło się w Krakowie w listopadzie podczas dorocznego Green Building Sympozjum PLGBC.
Teraz cała regionalna sieć przygotowuje się do dorocznego kongresu World Green Building Council, który w tym roku odbędzie się w Stuttgarcie, w Niemczech równocześnie z konferencją Consense.