KOMERCYJNE PROJEKTY REWITALIZACYJNE - Patronat W-A.pl

– FINANSOWANIE W RAMACH INICJATYWY JESSICA Katowice, 1 marca 2012. r., Gdańsk, 14 marca 2012 r.

11-02-2012  Autor: Katarzyna Jaślar   Źródło: Balance Education   Kategoria: Patronaty

Katowice, 1 marca 2012. r., Gdańsk, 14 marca 2012 r. Szkolenie zostanie poprowadzone przez doświadczonych trenerów oraz doradców gospodarczych, posiadających bardzo duże doświadczenie w realizacji projektów rewitalizacyjnych. W ramach zajęć zostanie położony nacisk przede wszystkim na aspekty praktyczne w procesie przygotowania i prowadzenia skomplikowanych działań mających na celu uruchomienie działalności gospodarczej w obiektach zabytkowych oraz na terenach przemysłowych i powojskowych.

Cel szkolenia

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z nowym instrumentem finansowania i co ważniejsze stanowi przykład dotacji zwrotnych, które stanowić będą podstawę źródeł dofinansowania w latach 2014-2020. Właśnie dlatego warto potraktować takie projekty  jako przedsięwzięcia pilotażowe oraz oferujące niezbędne doświadczenie, które będzie konieczne, aby zdobyć dofinansowanie w ramach następnego okresu budżetowania. Przedmiotem finansowania mogą być następujące rodzaje projektów:  obiekty noclegowe, galerie, teatry, sale koncertowe, kina, centra konferencyjne, kawiarnie, księgarnie, biblioteki multimedialne, infrastruktura sportowa, parki technologiczne czy ogólne zagospodarowanie przestrzeni miejskiej.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenie jest skierowane do przedstawicieli przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, szkół wyższych, instytucji kultury, kościołów oraz podmiotów działających na podstawie umów o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Informacje organizacyjne:

Koszt udziału w szkoleniu:  390 zł + VAT 23% lub zw. z VAT

W cenę szkolenia wliczone są: uczestnictwo, materiały szkoleniowe, indywidualne konsultacje z ekspertami, lunch, serwis kawowy.

Zgłoszenia i informacje: Katarzyna Jaślar, Balance Education,

tel. 600 955 407, tel. 12 380 84 80, fax 12 350 47 32, e-mail: k.jaslar@balanceeducation.pl

ADAM ANTONIJCZUK
Manager i niezależny konsultant hotelowy od 18 lat związany z szeroko pojętą branżą turystyczną. Absolwent kierunku rybactwa śródlądowego i ochrony środowiska na ART Olsztyn oraz  podyplomowych studiów w zakresie business and hotel management na UW Scranton, USA. Właściciel firmy HOSTEA Consulting. Specjalizuje się w organizacji i zarządzaniu nowymi projektami turystycznymi, doradztwie marketingowym oraz zagadnieniach  związanych z fazami pre i post opening obiektów hotelowych. Zarządzał i jest autorem koncepcji marketingowych dla czołowych polskich hoteli mieszczącymi się w obiektach zabytkowych (Pałac Krześlice, Zamek Kliczków, Pałac Wiejce, Pałac Paulinum, Zagroda Bamberska). Wydawca i autor serii mini przewodników turystycznych Paszport Turystyczny. Jest autorem ponad 20 projektów hotelowych, turystycznych i incentive w Polsce, Finlandii, Niemczech i na Białorusi m.in. koncepcji i programów Luxury Poland /realizowanym wspólnie z Janpol Incoming Kraków/, programów dla United Travel&Events, koncepcji sportowych ośrodków podmiejskich Aurelis czy systemów wystawienniczych Mobilare. Ekspert Polskiej Akademii Gościnności w zakresie gościnności usługowej oraz kreowania indywidualnych programów marketingowo-usługowych dla obiektów hotelowych /UPG/. Wykładowca i prelegent branżowy. Przeciwnik usieciowienia hotelarstwa w Polsce jako jedynej recepty na rozwój rynku hotelowego. 
Zafascynowany unikalnością i nieprzemijającą świeżością projektów emocjonalnych i środowiskowych, projektowanych w zgodzie z naturą przy wykorzystaniu nowoczesnych środków technicznych -  jako nowych projektów oraz modyfikację w tym kierunku już istniejących ośrodków. Pod takie projekty dopasowuje także elementy zarządzania emocjami gościa i elementy marketingowe.  Fascynacja takimi obiektami doprowadziła do bezpośrednich spotkań z architektami, inwestorami, kadrą zarządzająca oraz czołowymi konsultantami takich projektów w ponad czterdziestu wiodących hotelach na świecie.

JAN KORDASIEWICZ

Wspólnik zarządzający w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych. Specjalizuje się w pozyskiwaniu środków europejskich dla przedsiębiorstw oraz obsłudze procesu, transferu technologii. Jan Kordasiewicz zajmuje się przede wszystkim współpracą z przedsiębiorcami i podmiotami sektora B+R, innowacjami, a także szerokopojętym sektorem turystycznym.

KAROLINA STAŃ
Od ponad trzech lat pracuje w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz na stanowisku analityka finansowego. Posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu analiz finansowych oraz ekonomicznych dla projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków publicznych, a także analiz sporządzanych dla projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ukończyła Podyplomowe Studium Analityków Finansowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Studia Podyplomowe „Polski samorząd w Unii Europejskiej: Programy, Fundusze, Procedury” w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych. Posiada bogatą wiedzę i doświadczenie zarówno w przygotowaniu, jak i realizacji projektów współfinansowanych. Ponadto, od dwóch lat zajmuje się również działalnością szkoleniową. Przeprowadziła szereg szkoleń, między innymi duże projekty szkoleniowe wykonane przez Kancelarię na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z zakresu przygotowania i realizacji projektów („Euro na zdrowie”, „Euro na edukację”) – prowadziła panel dotyczący sporządzania analiz finansowych.”

PROGRAM SZKOLENIA

10.00 – 11.30 Rewitalizacja jako atrakcyjny obszar komercjalizacji

  • Rola programu Jessica dla podniesienia atrakcyjności obszarów poprzemysłowych oraz społeczny aspekt takich działań.

  • Rola samorządów lokalnych w przygotowaniu podstaw do realizacji takich projektów.

  • Omówienie wybranych europejskich przykładów rewitalizacji obszarów miejskich.

  • Modelowy program inwestycyjny /kroki, zasady, przepisy wykonawcze/.

  • W jakie projekty warto inwestować ze szczególnym uwzględnieniem projektów z otoczenia małego biznesu.

  • Jak dobrze przygotować miejski projekt turystyczny – gdzie szukać inspiracji?                                                                                  

  • Programy wspierające otoczenie kultury ze szczególnym uwzględnieniem multimedialnych bibliotek i centrów informacji.

  • Nowoczesne inkubatory przedsiębiorczości – jak zrobić z tego projekt komercyjny na przykładzie obiektów poprzemysłowych.

  • Inne podejście do projektów multimedialnych parków wodnych i centrów sportowych.

11.30 – 11.45 Przerwa na kawę
11.45 – 13.15 Zasady finansowania projektów w ramach Inicjatywy Jessica

  • Definicja Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich

  • Rodzaje projektów preferowanych w ramach Inicjatywy Jessica

  • Podmioty uprawnione do ubiegania się o preferencyjny kredyt

  • Preferencyjne oprocentowanie jako dotacja – zasady udzielania pożyczek

  • Katalog wydatków kwalifikowanych

  • Harmonogram realizacji projektu

  • Procedura przygotowania dokumentacji aplikacyjnej – warunki formalne

13.15 – 14.00 Lunch
14.00 – 15.00 Studium wykonalności projektu – case study

  • Opis projektu

  • Analiza marketingowa

  • Nakłady inwestycyjne

  • Plan finansowy

  • Analiza opłacalności, ekonomiczna oraz ocena ryzyka

  • Ocena społecznych kosztów i korzyści projektu

  • Przedstawienie wiarygodnych prognoz sprzedaży

15.00 – 15.30 Pytania do ekspertów, dyskusja, konsultacje indywidualne

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com