Najnowszy ArchiCAD 11 w polskiej wersji językowej jest już w sprzedaży.
ArchiCAD 11 łączy produktywność i precyzję, niezbędne do szybkiego i efektywnego tworzenia dokumentacji, z elastycznością i swobodą twórczą, tak potrzebnymi każdemu architektowi. ArchiCAD 11 to połączenie precyzji i pasji.
PRECYZJA:
"Wirtualny Podrys to nowy wymiar ArchiCADa. Wspaniałe narzędzie dla projektanta!" - twierdzi Mabe Ng z amerykanskiej pracowni BAR Architects.
PASJA:
"To dzięki ArchiCADowi udało się po latach doprowadzić do realizacji projektu Franka Lloyda Wrighta na wyspie Petre Island" - to opinia amerykańskiego architekta Thomasa A. Heinza. Thomas A. Heinz (AIA) opracował szereg wizualizacji jednego z niezrealizowanych projektów Franka Lloyda Wrighta - projektu willi na wyspie Petre. Projekt Wrighta powstał w 1950 roku na zlecenie Ahmeda Chahroudi, właściciela wyspy na jeziorze Mahopac w stanie Nowy Jork. Obecni właściciele wyspy, Joe i Barbara Massaro, zainspirowani wizualizacjami wykonanymi w programie ArchiCAD, podjęli decyzję o budowie domu. Fragment jednej z wizualizacji Thomas A. Heinza jest wizytówką programu ArchiCAD 11, został też umieszczony w nagłówku tej wiadomości.
Koordynacja projektowania, kontrola pracy i udoskonalenia idei Wirtualnego Budynku to najważniejsze obszary modernizacji ArchiCADa w wersji 11. Zmiany znacząco usprawniają projektowanie, ułatwiają pracę w zespole i przyspieszają tworzenie rysunków.
KOORDYNACJA: jeszcze lepsze zarządzanie dokumentacją, efektywniejsza praca w zespole i łatwiejsza współpraca z niezależnymi konsultantami.
KONTROLA: jeszcze wyższa jakość rysunków i większe uszczegółowienie dokumentacji.
UDOSKONALENIA IDEI WIRTUALNEGO BUDYNKU: zwiększenie produktywności i swobody pracy w środowisku wirtualnego modelu, zawierającego komplet informacji o budynku.
ArchiCAD 11 – najważniejsze nowości:
-
Wirtualny Podrys pozwala szybko porównywać ze sobą poszczególne elementy projektu i weryfikować ich wzajemną zgodność. Podgląd odbywa się "na żywo" i może być też pomocą w edycji rysunków.
-
Obszar 2D to specyficzne narzędzie do precyzyjnej edycji kreślarskiej rysunków generowanych z modelu budowli oraz do opracowania dwuwymiarowych szczegółów na rysunkach niezależnie od modelu.
-
Zakrzywione pochyłe oraz profilowane ściany dają olbrzymią swobodę modelowania, zachowując jednocześnie funkcjonalność inteligentnego tworzenia przecięć i styków ścian oraz odwzorowywania ich przekrojów.
-
Rozwinięcia ścian we wnętrzach pozwalają wiernie przedstawić wygląd pomieszczeń o dowolnym kształcie przestrzennym, z najbardziej nawet złożonych modeli.
-
Wielokondygnacyjne Moduły Hotlink przyspieszają umieszczanie w projekcie powtarzalnych części budynku, obejmujących więcej niż jedną kondygnację, takich jak np. klatki schodowe czy szyby wind.
-
Obsługa formatu DWG 2007.
-
Zapis rysunków w formacie PDF z rozbudowaną możliwością kontroli ustawień (rozdzielczość krzywych).
-
Łączenie i optymalizacja nakładających się linii i wypełnień w widokach 2D, w różnych formatach zapisu plików.
-
Google 3D Warehouse - dwustronna wymiana obiektów i informacji pomiędzy ArchiCADem a środowiskiem Google Earth.
-
Wzbogacone możliwości tworzenia zestawień obejmujących również komponenty ścian i stropów.
-
Przezroczystość w widokach 3D OpenGL.
-
Udoskonalone i rozbudowane biblioteki obiektów.
-
Łatwiejsze tworzenie kombinacji warstw rysunków.
-
Automatyczne aktualizacje.
"Nie ma wątpliwości, że technologie BIM (ang. Building Information Modeling - Modelowanie Informacji o Budynku) są próbą sprostania wymogom nowoczesności. ArchiCAD, dzięki idei Wirtualnego Budynku, podąża tą drogą już od wielu lat. W najnowszej wersji ArchiCADa przykładaliśmy szczególną wagę do stworzenia rozwiązań, które pomogą pracującym dotychczas w dwóch wymiarach przejść do świata modelowania przestrzennego bez potrzeby rezygnacji z zalet płaskiego rysowania" – twierdzi Viktor Varkonyi, jeden z szefów zespołu programistów ArchiCADa. "Również zaawansowani użytkownicy docenią zmiany w ArchiCADzie, funkcjonalność Wirtualnego Podrysu, a także większą swobodę modelowania i elastyczność programu, możliwe dzięki udoskonaleniom idei Wirtualnego Budynku."