We czwartek, 28 października w Teatrze Kamienica odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Architektura bez Granic – Inspiracje. Imprezę otworzy sponsor, firma Bauder Polska, dla uczestników przygotowano też pokaz filmu Metropol PARASOL – czyli arch. Jurgen Mayer buduje fragment Sewilli. Niemiecki architekt brał też udział w niezwykłej debacie razem z znanym, polskim projektantem Przemo Łukasikiem podczas spotkania w Krakowie. Krótką filmową relację, która także zostanie wyświetlona w Warszawie, opatrzy komentarzem jej uczestnik, arch. Oskar Grąbczewski. Spotkanie uświetni gość specjalny, znakomita aktorka Justyna Sieńczyłło, która przedstawi monodram pt. „Mój Dzikus”.
Więcej informacji, zaproszenia na spotkanie:
Info - Inwest sp. z o.o.
nr telefonu 22 532 14 00
e-mail: konferencje@infoinwest.pl
Po kliknięciu rejestracja:
Po kliknięciu powiększenie poniższych ilustracji:
Sylwetki architektów:
Jürgen Mayer H. mgr inż., M. Arch.
Urodził się w 30 Października 1965 r. Studiował na Uniwersytecie w Stuttgarcie, Cooper Union w Nowym Jorku i Uniwersytecie Princeton.
Aktualne projekty obejmują kamienice Scharnhauser Park w Ostfildern, HeatSeat - wrażliwy na temperaturę mebel, jadalnia z Uniwersytetu w Karlsruhe i Metropol Parasol - przebudowa Plaza de la Encarnacion w Sewilli.
Biuro J.MAYER H. Architects od ponad siedmiu lat zajmuje się architekturą, planowaniem urbanistycznym, projektowaniem produktów oraz komunikacją.
Projekty są opracowywane i nadzorowane od momentu tworzenia konceptu po jego wdrożenie. W procesie tworzenia istotną rolę odgrywa współpraca między ekspertami z różnych dziedzin. Ważną część pracy biura stanowią specjalne projekty badawcze, opracowywane we współpracy z międzynarodowymi uniwersytetami.
Projekty i przedmioty wykonane przez J.MAYER H. stanowią część kolekcji Muzeów Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco oraz kolekcji prywatnych.
Jurgen Mayer jest projektantem hotelu Park Inn w Krakowie.
Przemo Łukasik, magister inżynier architekt
Urodził się w 1970 roku w Chorzowie. Studiował na Politechnice Śląskiej i w Ecole d`Architecture Paris- Villemin we Francji. Pracę dyplomową „CITY_CODES” (wraz z Łukaszem Zagałą) obronił w 1997roku. Praktykę projektową odbył w pracowniach w Berlinie i w Paryżu. Od 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą prowadzi autorską pracownię Medusa Group.
Medusa Group jest studiem zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projekty te są laureatami wielu nagród krajowych i zagranicznych. Pracownia realizuje je jako generalny projektant i współpracuje z renomowanymi biurami inżynierskimi w zakresie branż poza branżą architektoniczną. Bierze również aktywny udział w realizacji inwestycji w postaci nadzorów autorskich oraz inwestorstwa zastępczego. Wśród projektów pracowni można wyróżnić m.in. adaptację zabytkowego spichlerza w Gliwicach, czy zespół budynków biurowych w Warszawie i wiele innych, które znalazły uznanie tak w Polsce, jak i za granicą.
Oskar Grabczewski
Urodzony w 1970r., absolwent Politechniki Śląskiej, w latach 2000- 2008 sekretarz i wiceprezes SARP O/Katowice, współtwórca i wiceprezes Instytutu Współczesnego Miasta w Katowicach. Wraz z żoną Barbarą Grąbczewską od 2002 r. prowadzi w Katowicach pracownię OVO Grąbczewscy Architekci. OVO zajmuje się projektami w każdej skali- od projektów urbanistycznych (wyróżnienie w konkursie na bulwary Wisły w Warszawie 2009 wraz z Rar- 2 Laboratorium Architektury) i wielkoskalowych projektów architektoniczno-urbanistycznych (wyróżnienie w konkursie na Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 2009), poprzez budynki użyteczności publicznej, przemysłowe, komercyjne oraz mieszkalne, aż do projektów willi i domów jednorodzinnych, wnętrz i designu.
OVO Grąbczewscy Architekci uzyskali kilkadziesiąt międzynarodowych i krajowych nagród i wyróżnień za twórczość architektoniczną, w tym Nagrodę Roku SARP 2006 za najlepszą realizację w Polsce, Nagrodę Polski Cement w Architekturze 2006, nagrodę EUROPE 40 UNDER 40 2009 dla najlepszych młodych europejskich architektów i designerów, wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Architektów LEONARDO 2009
Do najciekawszych projektów pracowni należą m. in.
Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie pod Opolem (Goczołowie Architekci Studio Autorskie & OVO Grąbczewscy Architekci: B. Goczoł, W. Goczoł, O. Grąbczewski, K. Grochowski)- I nagroda w konkursie 2003, ealizacja 2006
Centrum Sportowo-Rekreacyjne i Kulturalno-Oświatowe w Kórniku (OVO Grąbczewscy Architekci & Małgorzata i Adam Zgraja Architekci)- I nagroda w konkursie 2006, realizacja 2008-2010 r.
Ośrodek Zdrowia, Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach- I nagroda w konkursie 2007, realizacja 2008-2010 r.
Muzeum Ognia w Żorach- projekt 2009, realizacja 2010 r.
Centrum Gminy Wielka Wieś pod Krakowem- I nagroda w konkursie 2010, przewidziana realizacja 2012 r.