Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Architektura bez granic - spotkanie w Krakowie 6 października - Patronat W-A.pl

Patronat Portalu W-A.pl

2010-09-29  Autor: Marzena Czpryjak-Mieszkowska   Źródło: INFO-INWEST   Kategoria: Patronaty

Już 6 października w Krakowie odbędzie się spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA BEZ GRANIC organizowane przez firmę Info-Inwest. Serdecznie zapraszamy - wszelki informacje poniżej oraz na stronie internetowej organizatora. Portal W-A.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Bauder Polska ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z architektem Jürgenem Mayerem.

6 października, o godzinie 13.00 w Hotelu Park Inn w Krakowie, odbędzie się niecodzienne wydarzenie „Architektura bez granic – inspiracje: arch. Jürgen Mayer H., arch. Przemo Łukasik”.

Całość imprezy poprowadzi arch. Oskar Grąbczewski, który jednocześnie będzie moderatorem debaty.

„Architektura z Importu”, twórczość zagranicznych pracowni w Polsce od zawsze rodzi pytanie o stosunek globalizacji architektury do poszukiwań jej lokalnego kontekstu. Czy są to trendy sprzeczne, czy można znaleźć złoty środek? Czy zagraniczne pracownie wzbogacają polską architekturę czy stanowią dla niej zagrożenie? Jak powinna wyglądać współpraca – obiektywne spojrzenie z zewnątrz, w kontekście doświadczeń międzynarodowych pracowni, czy przyjazd architekta „w teczce Inwestora” a w efekcie realizacja płytkich wariacji na lokalny temat, bez znajomości polskich uwarunkowań
i wartości? I sytuacja odwrotna, kiedy zadajemy sobie pytanie, co polska architektura może zaoferować światu i dlaczego wciąż chętniej importujemy niż eksportujemy? Poruszymy gorący wątek konkursów architektonicznych a nasi goście podzielą się wiedzą, jak polskie biura mogą zaistnieć za granicą.  Debata z udziałem polskiego
i niemieckiego architekta może być najlepszą płaszczyzną, by poszukać odpowiedzi na te wszystkie, jakże na czasie, pytania...

Podczas spotkania odbędzie się premierowa prezentacja filmu Para Image pod tytułem „Metropol Parasol - czyli arch. Jürgen Mayer H. buduje fragment Sewilli”.

Więcej informacji, zaproszenia na spotkanie:
Info - Inwest sp. z o.o.
nr telefonu 22/532 14 00
e-mail: konferencje@infoinwest.pl

Sylwetki architektów:

Jürgen Mayer H. mgr inż., M. Arch.

Urodził się w 30 Października 1965 r. Studiował na Uniwersytecie w Stuttgarcie, Cooper Union w Nowym Jorku i Uniwersytecie Princeton.
Aktualne projekty obejmują kamienice Scharnhauser Park w Ostfildern, HeatSeat - wrażliwy na temperaturę mebel, jadalnia z Uniwersytetu w Karlsruhe i Metropol Parasol - przebudowa Plaza de la Encarnacion w Sewilli.
Biuro J.MAYER H. Architects od ponad siedmiu lat zajmuje się architekturą, planowaniem urbanistycznym, projektowaniem produktów oraz komunikacją.
Projekty są opracowywane i nadzorowane od momentu tworzenia konceptu po jego wdrożenie. W procesie tworzenia istotną rolę odgrywa współpraca między ekspertami  z różnych dziedzin. Ważną część pracy biura stanowią specjalne projekty badawcze, opracowywane we współpracy z międzynarodowymi uniwersytetami.
Projekty i przedmioty wykonane przez J.MAYER H. stanowią część kolekcji Muzeów Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco oraz kolekcji prywatnych.
Jurgen Mayer jest projektantem hotelu Park Inn w Krakowie, w którym będzie się odbywać spotkanie.

Przemo Łukasik, magister inżynier architekt
Urodził się w 1970 roku w Chorzowie. Studiował na Politechnice Śląskiej i w Ecole d`Architecture Paris- Villemin we Francji. Pracę dyplomową „CITY_CODES” (wraz z Łukaszem Zagałą) obronił w 1997roku. Praktykę projektową odbył w pracowniach w Berlinie i w Paryżu. Od 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą prowadzi autorską pracownię Medusa Group.
Medusa Group jest studiem zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projekty te są laureatami wielu nagród krajowych i zagranicznych. Pracownia realizuje je jako generalny projektant i współpracuje z renomowanymi biurami inżynierskimi w zakresie branż poza branżą architektoniczną. Bierze również aktywny udział w realizacji inwestycji w postaci nadzorów autorskich oraz inwestorstwa zastępczego. Wśród projektów pracowni można wyróżnić m.in. adaptację zabytkowego spichlerza w Gliwicach, czy zespół budynków biurowych w Warszawie i wiele innych, które znalazły uznanie tak w Polsce, jak i za granicą

Oskar Grabczewski

Urodzony w 1970r., absolwent Politechniki Śląskiej, w latach 2000- 2008 sekretarz i wiceprezes SARP O/Katowice, współtwórca i wiceprezes Instytutu Współczesnego Miasta w Katowicach. Wraz z żoną Barbarą Grąbczewską od 2002 r. prowadzi w Katowicach pracownię OVO Grąbczewscy Architekci. OVO zajmuje się projektami w każdej skali- od projektów urbanistycznych (wyróżnienie w konkursie na bulwary Wisły w Warszawie 2009 wraz z Rar- 2 Laboratorium Architektury) i wielkoskalowych projektów architektoniczno-urbanistycznych (wyróżnienie w konkursie na Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 2009), poprzez budynki użyteczności publicznej, przemysłowe, komercyjne oraz mieszkalne, aż do projektów willi i domów jednorodzinnych, wnętrz i designu.
OVO Grąbczewscy Architekci uzyskali kilkadziesiąt międzynarodowych i krajowych nagród i wyróżnień za twórczość architektoniczną, w tym Nagrodę Roku SARP 2006 za najlepszą realizację w Polsce, Nagrodę Polski Cement w Architekturze 2006, nagrodę EUROPE 40 UNDER 40 2009 dla najlepszych młodych europejskich architektów i designerów, wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Architektów LEONARDO 2009

Do najciekawszych projektów pracowni należą m. in.

Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie pod Opolem (Goczołowie Architekci Studio Autorskie & OVO Grąbczewscy Architekci: B. Goczoł, W. Goczoł, O. Grąbczewski, K. Grochowski)- I nagroda w konkursie 2003, ealizacja 2006
Centrum Sportowo-Rekreacyjne i Kulturalno-Oświatowe w Kórniku (OVO Grąbczewscy Architekci & Małgorzata i Adam Zgraja Architekci)- I nagroda w konkursie 2006, realizacja 2008-2010 r.
Ośrodek Zdrowia, Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach- I nagroda w konkursie 2007, realizacja 2008-2010 r.
Muzeum Ognia w Żorach- projekt 2009, realizacja 2010 r.
Centrum Gminy Wielka Wieś pod Krakowem- I nagroda w konkursie 2010, przewidziana realizacja 2012 r.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro