Najnowszy Revit Architecture 2011 już w polskiej wersji językowej

Autodesk 2011

24-06-2010  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Wiodące oprogramowanie do modelowania informacji o budynku (BIM) ułatwia współpracę międzybranżową przy tworzeniu oraz modernizacji projektów.

Jest już dostępna polska wersja najnowszej serii oprogramowania Revit Architecture 2011. Wiodące rozwiązane Autodesk dedykowane branży architektoniczno – budowlanej ma na celu zwiększenie korzyści, jakie daje modelowanie informacji o budynku, a także ułatwienie współpracy międzybranżowej przy tworzeniu oraz modernizacji projektów.

Autodesk  Revit Architecture 2011 pozwala architektom i projektantom pracować w sposób naturalny, swobodnie projektować i sprawnie realizować zlecenia. Specjalnie zaprojektowany pod kątem modelowania informacji o budynku (BIM), Revit Architecture pomaga w rozpatrywaniu różnych koncepcji i form oraz w lepszym utrzymaniu danych projektowych w dokumentacji, a także podczas budowy. Dzięki mechanizmowi parametryzacji zmian – w które wyposażony jest Revit – wszelkie modyfikacje są automatycznie uwzględniane w całym modelu, przez co projekt jest w pełni skoordynowany z cały czas aktualną dokumentacją.

Korzyści wynikające z modelowania informacji o budynku oraz współpraca wielu branż w obrębie jednego projektu to trendy, które mocno zaznaczyły się na polskim rynku architektoniczno - budowlanym i miały wpływ na wzrost zainteresowania rozwiązaniami Autodesk do projektowania trójwymiarowego. Wczesne zastosowanie modelowania informacji o budynku w oparciu o technologię Revit jest bowiem istotnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej oraz rozwoju firmy i świadczenia nowych usług.

„BIM w oparciu o platformę Revit to przede wszystkim stały dostęp do pełnej aktualnej informacji o każdym z elementów budowli – od wizualizacji, poprzez możliwość wejścia do wnętrza, powierzchnię, kubaturę, zużycie materiałów, koszty etc.” – ocenia Leszek Chodor, wiceprezes Chodor – Projekt. „Dając możliwość szybkiego sprawdzenia wielu wariantów otwiera kolejne drzwi do zwiększenia kreatywności i innowacyjności, proponowania klientom jeszcze lepszych rozwiązań, a także dalszego rozszerzania usług naszej firmy.”

Ulepszenia Revit Architecture 2011 obejmują następujące funkcje:

  • Edytowanie form - dodano m.in. możliwość edycji poszczególnych profili form dowolnego typu bez konieczności uprzedniego kasowania formy.

  • Racjonalizację powierzchni - powierzchnie można teraz dzielić według poziomów, płaszczyzn odniesienia i linii modelu. Obecnie wzory powierzchni podzielonych można tworzyć z dowolnych kombinacji siatek UV i przecięć tworzonych przez te nowe elementy.

  • Elementy adaptacyjne, które w najnowszej wersji mogą być używane zarówno do wypełniania pustych obrysów paneli na podzielonej powierzchni, jak i w bardziej złożonych modelowniach lub siatkach.

  • Narzędzia konstrukcyjne -  dodano nowe narzędzia umożliwiające tworzenie: belek zakrzywionych, pochylonych kolumn, podcięć belek, dźwigarów, metalowych profili tarasów i innych elementów.

  • Renderowanie

  • Dostęp do Autodesk Green Building Studio Web-Based Services (przy subskrypcji na Revit Architecture)

Okazją do przetestowania nowych funkcji Revit Architecture 2011 w praktyce jest udział w bezpłatnych seminariach, organizowanych przez Autoryzowanych Partnerów Autodesk na terenie całego kraju. Szczegóły oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie http://www.autodesk.pl/events


Dostępność
Revit Architecture 2011 w wersji polskiej dostępny jest u Autoryzowanych Sprzedawców Autodesk. Szczegóły na www.autodesk.pl/partnerzy.

Informacje o BIM
BIM to zintegrowany proces pozwalający analizować kluczowe właściwości fizyczne oraz funkcjonalność budynku w postaci cyfrowej - zanim zostanie on zbudowany, umożliwiając tym samym dostarczanie projektów szybciej, oszczędniej i przy minimalnym wpływie na środowisko. Skoordynowane i dokładne informacje są używane w całym procesie, co pozwala na konstruowanie nowatorskich budowli, dokładną wizualizację ich wyglądu umożliwiającą lepszą komunikację z otoczeniem projektowym, symulowanie ich zachowania się w realnym świecie, oszacowanie kosztów oraz stworzenie dokładniejszej dokumentacji projektowej.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com