Pochłania nas monotonia….. Obserwujemy to na każdym kroku w rozwijających się miastach gdzie władze kłada szczególny nacisk na rozwój ekonomiczny, przestrzeganie prawa, rozwój infastruktury i transportu. Nasze miasta tracą swój unikalny wygląd i charakter, który jest wypierany coraz częściej przez monotonię i powtarzajace się masowe projekty. W jaki sposób mozna zapobiec tej nudzie i rozweseli naszą miejską rzeczywistość?
Zgodnie ze statystyką Organizacji "Worldwatch Institute" , w 2050 roku ponad 72% mieszkańcow Ziemi będzie żyć w miastach które zostały zbudowane według tej samej koncepcji architektonicznej, gdzie budowle a nawet przejścia dla pieszych bedą wyglądaly dokładnie tak samo. Kto powiedział, że nasze miasta przyszłosci musza wyglądac tak samo?
Przepisy nas obowiazujące nie pozwalają projektantom/architektom na wprowadzanie własnych koncepcji. My chcemy Was zachęcic żebyście spróbowali stworzyć świat wedlug własnej fantazji , podobny do świata widzianego oczami dziecka.
Wyobraź sobie ze wychodzisz z pracy na lunch, wchodzisz do parku i natychmiast czujesz , ze jestes w innym swiecie , zapominasz o swoich problemach i unosisz sie ponad rzeczywistość………Po godzinnej przerwie czujesz sie zrelaksowany i pełen energii.
Założeniem Konkursu "PlastiCity FantastiCity" jest przekształcenie istniejącego modelu miasta w świat urozamicony nowymi koncepcjami . Nasz konkurs daje uczestnikom mozliwość zaprezentowania swoich nowatorskich i oryginalnych pomysłów w dziedzinie architektury krajobrazu miasta .
Zespoły/Uczestnicy konkursu mogą pochodzić z różnych kierunków, ale co najmniej jeden uczestnik musi być architektem krajobrazu (lub wykładowcą/studentem architektury krajobrazu). Zespół może mieć od jednego do pięciu uczestników.
Proszę zapoznać sie z regułami konkursu pod linkiem "Terms" na stronie www.plasticityfantasticity.com. przed rozpoczeciem i oddaniem projektu. UWAGA: prace muszą byc w języku angielskim!
Główne nagrody:
Pierwsza Nagroda $6000 AUD oraz wydruk na 10 stronach - wygranego projektu w żurnalu KERB
Druga Nagroda $ 3000 AUD oraz wydruk projektu na 5 stronach w żurnalu KERB
Trzecia Nagroda $1000 AUD oraz wydruk projektu na 5 stronach w żurnalu KERB
Cyprian Czajkowski (Redaktor KERB 18 Journal RMIT Australia)
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl