Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Szkolenie 18.11.2009 - Nowe wymagania przepisów budowlanych w pracy architekta

Balance Education

2009-11-09  Autor: Agata Olszewska   Źródło: Balance Education   Kategoria: Patronaty

Zapraszamy na kolejne szkolenia z zakresu Akustyka w Architekturze organizowane przez Balance Education we współpracy z Fabryką Ciszy.

Nowe wymagania przepisów budowlanych w pracy architekta. Ochrona przed hałasem pogłosowym

Na spotkaniu zostaną omówione zagadnienia eliminacji hałasu pogłosowego, zrozumiałości mowy w obiektach w zakresie nowych wymagań względem pracy architekta i zawartości projektu budowlanego oddawanego do pozwolenia na budowę oraz czynności nadzoru autorskiego.

Szkolenie poprowadzi mgr inż. wibroakustyk Jacek Danielewski - główny projektant i konsultant w firmie FABRYKA CISZY. Ekspert w branży Akustyka w Architekturze. Działa także w branży facility management specjalizując się w zarządzaniu dźwiękiem w budynkach i środowisku zbudowanym.

Szkolenie jest skierowane do architektów, inwestorów i innych osób zainteresowanych poznaniem tematyki nowych wymagań prawnych i znaczenia zrozumiałości przekazu dźwiękowego w obiektach.

W programie:

Nowe wymagania ochrony przed hałasem pogłosowym - zakres i opis zjawiska.

Znaczenie wpływu pogłosu na zrozumiałość przekazu słownego. Zrozumiałość przekazu słownego komend ewakuacyjnych w różnych warunkach akustycznych.

Materiały dźwiękochłonne - parametry techniczne i sposób prezentacji informacji w projekcie budowlanym oraz przez dostawców. Dobór wyrobów na różnych etapach realizacji inwestycji, z podziałem na projekt budowlany i wykonawczy.

Podejście systemowe do projektowania systemów nagłośnienia w obiektach na etapie koncepcji i projektu budowlanego. Modele współpracy rynkowej architekta z branżą elektroakustyczną.

Wskaźniki oceny warunków pogłosowych i zrozumiałości w obiektach, przykłady wymagań, metody szacowania na różnych etapach procesu projektowania obiektu.

Prezentacja normy pogłosowej i jej funkcjonowania jako wsparcie pracy architekta od programu obiektu do oddania obiektu do użytkowania.

Szkolenia odbędą sie w następujących terminach w następujących miastach:

18.11.2009 r. – Gdańsk
14.01.2010 r. – Katowice
28.01.2010 r. – Łódź
11.02.2010 r. – Lublin

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne.

Zgłoszenia i informacje:

Mariola Paluch, Balance Education
tel. 012 384 80 80, 0514 712 584; fax 012 429 12 58
e-mail: m.paluch@balanceeducation.pl

Zapraszamy również na stronę www.balanceeducation.pl

Szkolenie 18.11.2009 - Gdańsk

Radisson Blu Hotel, ul. Długi Targ 19/ Powroźnicza

Nowelizacja Warunków technicznych z dnia 12.03.2009 r. wprowadza nowy obowiązek ochrony przed hałasem pogłosowym użytkowników obiektów i uzyskania odpowiedniej zrozumiałości przekazu dźwiękowego. Wprowadzony przepis wymaga omówienia w kontekście obowiązków architekta i prowadzenia procesu realizacji budynku.

Na szkoleniu zostaną omówione zagadnienia eliminacji hałasu pogłosowego, zrozumiałości mowy w obiektach w zakresie nowych wymagań względem pracy architekta i zawartości projektu budowlanego oddawanego do pozwolenia na budowę oraz czynności nadzoru autorskiego. Wykłady merytoryczne będą wzbogacone prezentacjami audio generowanymi w czasie rzeczywistym oraz z przygotowanych plików dźwiękowych.

Szkolenie jest skierowane do architektów, inwestorów i innych osób zainteresowanych poznaniem tematyki nowych wymagań prawnych i znaczenia zrozumiałości przekazu dźwiękowego w obiektach.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku nie zgłoszenia rezygnacji z uczestnictwa na 7 dni przed szkoleniem osoba rezerwująca miejsce na szkoleniu pokrywa koszt uczestnictwa w wysokości 122zł.

Szkolenie poprowadzi: mgr inżynier wibroakustyk Jacek Danielewski - główny projektant i konsultant w firmie FABRYKA CISZY, ekspert w branży Akustyka w Architekturze, w której działa zawodowo od 1994 r., a od roku 2005 również w branży facility management specjalizując się w zarządzaniu dźwiękiem w budynkach i środowisku zbudowanym. Biegły sądowy w zakresie Akustyki w Architekturze i Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych Alarmu Przeciwpożarowego przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Od 2000 r. organizuje działania edukacyjne w ramach Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem. Autor kilku publikacji książkowych i licznych artykułów w prasie branżowej kierowanej do inwestorów i projektantów. Członek komitetów technicznych PKN: KT 253 ds. Akustyki Architektonicznej, KT 115 ds. Hałasu w Środowisku, KT 157 ds. Zagrożeń Fizycznych w Środowisku Pracy, KT 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności, KT 307 ds. Zrównoważonego Budownictwa i KT 270 ds. Zarządzania Środowiskowego.

Dalsze informacje > > >

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro